1. Strona główna
  2. > Cebule kwitnące wiosną
  3. > Wiadomości
  4. > Zabawa w ogrodzie z dziećmi: wspólne sadzenie cebulek kwiatowych!

Zabawa w ogrodzie z dziećmi: wspólne sadzenie cebulek kwiatowych!

Ogrodnictwo uczy dzieci przydatnych umiejętności i doskonale wpływa na ich rozwój. Poza tym daje im szansę pracy na świeżym powietrzu i dotykania ziemi. Widzą świat przyrody, zmieniające się pory roku i mają radość z oglądania wyników swojej pracy. Sadzenie cebulek to ogrodnictwo w małej skali, ale ile daje radości i zabawy!

Patrzcie, jak rosną

Cebulki kwiatowe to doskonała okazja do obserwowania różnych etapów wzrostu roślin. Stwórzcie dzieciom możliwość sadzenia własnych cebulek. Gdy oglądamy cebulki jeszcze przed ich posadzeniem, już widzimy, w którym miejscu wyrosną korzenie i gdzie pojawią się pędy. Latem nasza ciekawość wzrasta. Pojawiają się wtedy pierwsze małe pędy. Od tej chwili dzieci mogą oglądać formowanie się liści i pąków, a następnie kwitnienie kwiatów. W nagrodę otrzymują kolorowy ogród - to coś, czego nigdy nie zapomną!

bulb afbeelding

Najlepszy czas sadzenia

Najlepszy czas na posadzenie cebulek kwiatowych przypada, gdy nie ma już groźby pojawienia się mrozów (kwiecień/maj). Do tego czasu dzieci mogą wraz z rodzicami zastanawiać się nad kolorami w przyszłym ogrodzie i mogą odwiedzać centrum ogrodnicze. Przecież cebulki można kupić już w lutym. Złota zasada sadzenia cebulek nakazuje sadzenie ich na głębokości dwukrotnie większej od ich wysokości i to tak, aby czubek był skierowany do góry! Po posadzeniu cebulek należy je natychmiast podlać. Znacznie przyśpieszy to pojawienie się korzeni.

bulb afbeelding

Radość z cebulek

Jeśli chcemy, aby nasz letni ogród wyglądał naturalnie, możemy umieścić w koszyku lub pojemniku cebulki kwiatowe różnych rodzajów i kolorów - mieszając je, rozrzucając je w przypadkowych miejscach w ogrodzie i sadząc wszędzie tam, gdzie upadną. Można je też sadzić tak, aby tworzyć kolorowe kształty - na. serce w ogrodzie. Oglądane latem wyniki naszej pracy zawsze są dla nas niespodzianką! Wszystkie cebulki kwiatowe również przyciągają pszczoły i motyle, więc każdy pobyt w swoim ogrodzie to nowe widoki.

bulb afbeelding

Udostępnij tę stronę:
Do Wiadomości