1. Ogrodnictwo: zdrowe dla ciała i umysłu.

Ogrodnictwo: zdrowe dla ciała i umysłu.

Dla mnie, podobnie jak dla wielu innych osób ogrodnictwo to hobby, które pomaga się zrelaksować. Innymi słowy: przyjemna praca fizyczna w zielonym otoczeniu i odcięcie się od wszystkiego. Ale dlaczego ogrodnictwo jest zdrowe dla umysłu i ciała?

Wpływ roślin na zdrowie

Profesor Roger Ulrich z Uniwersytetu w Teksasie przeprowadził badania. Grupę ludzi poddał badaniu, które wywołało u nich stres. U osób, które po badaniu zabrano do zalesionego miejsca szybciej dochodziło do obniżenia wysokiego poziomu ciśnienia krwi i częstości akcji serca niż u osób, które zabrano do miejsca bez roślin. Kolejne badanie wykazało, że pacjenci szybciej odzyskiwali zdrowie po operacji, jeśli przebywali w pokoju z widokiem na las. Tacy pacjenci odzyskują zdrowie szybciej, wcześniej wracają do domu, przyjmują mniejsze ilości środków przeciwbólowych i mniej narzekają. Niesamowite! Życie w otoczeniu roślin daje fantastyczne rezultaty!

Ogrodnictwo: dobre do spalania kalorii

Zaletą ogrodnictwa jest to, że zwykle sprawia nam ono ogromną przyjemność: noszenie ulubionych, wygodnych ubrań, grzebanie w ziemi i promienie słoneczne na twarzy. A wynikiem jest piękny, kolorowy, rozkosznie pachnący ogród. Ale będziesz mieć także doskonale wymodelowaną figurę! Przecież sadzenie, sianie i przycinanie tych wszystkich kwiatów, roślin i drzew sprawia, że spalamy 350 kalorii na godzinę. Kopanie i grabienie powoduje, że spalamy więcej kalorii niż jeżdżąc na rowerze. Po ciężkim stresującym dniu, z ulgą wracam do domu i z przyjemnością wykonuję prace w ogrodzie. Na szczęście, to hobby nie jest drogie, o ile ograniczymy zakupy egzotycznych roślin i narzędzi ogrodniczych.

[translationParam3]

Wyszczuplająca jesień z cebulami kwiatowymi

Bardzo się cieszę, że nadchodzi sezon sadzenia cebul kwiatowych . Oznacza to, że rozpocznę jesień mając smukłe ciało. W czasie zimy nabiorę kształtów, a następnie będę podziwiać pierwsze kwiatki w ogrodzie ... i oczekiwać na sezon ogrodniczy, by zanurzyć się w pracę, a także odzyskać smukłą sylwetkę.

Udostępnij tę stronę:
Do