1. Strona główna
  2. > Cebule kwitnące wiosną
  3. > Wiadomości
  4. > Ponętne kwiaty sadzone warstwami

Ponętne kwiaty sadzone warstwami

Może to zabrzmieć nieco zaskakująco, ale włoski przepis na lazanię ma wiele wspólnego z kwiatami cebulkowymi, ponieważ ich sadzenie w warstwach przypomina przyrządzanie lazanii. Gdy jesienią posadzisz cebulki w warstwach, zakwitną wczesną wiosną, a ich piękne kwiaty utrzymają się jeszcze przez długi czas. W ogrodzie i na tarasie będzie można podziwiać pierwsze do ostatnich rozkwitających kwiatów sadzonych warstwowo.

bulb afbeelding  bulb afbeelding

Warstwa po warstwie

Sadzenie może wydawać się skomplikowane, ale podobnie jak przyrządzanie lazanii nie jest trudne. Przygotuj duży pojemnik lub donicę balkonową z otworami w dnie, umożliwiającymi odpływ nadmiernej ilości wody. Na dno donicy, wsyp cienką warstwę keramzytu ogrodniczego i ułóż warstwę kompostu o grubości 10 cm. Na wierzchu umieść pierwszą warstwę cebulek. Ładny wygląd można uzyskać sadząc cebulki niemal obok siebie. Pierwszą warstwę przykryj 5 cm warstwą kompostu i posadź kolejną warstwę cebulek. Te cebulki także można sadzić blisko siebie. Pozostaw jednak kilka milimetrów odstępu między nimi, aby mogły wyrosnąć młode liście.Posyp kompostem drugą warstwę cebulek, a na wierzchu umieść trzecią i ostatnią warstwę. Następnie napełnij donicę kompostem. Delikatnie uklep glebę i obficie podlej cebulki. W tak przygotowanej donicy, na wiosnę, rozkwitną piękne kwiaty. Tę metodę sadzenia możesz zastosować także w swoim ogrodzie. Osiągniesz taki sam rezultat.

bulb afbeelding  bulb afbeelding

bulb afbeelding  bulb afbeelding

Eksplozja barw

Jeśli chcesz stworzyć prawdziwą eksplozję barw, posadź rośliny cebulkowe kwitnące jednocześnie. Eksperymentowanie z różnymi okresami kwitnienia to także świetna zabawa. Jeśli zdecydujesz się na taki sposób sadzenia, będziesz mógł podziwiać piękno barwnych kwiatów w swoim ogrodzie przez wiele tygodni, aż do rozkwitu pierwszych roślin wieloletnich. Krokusy „Flower Record” rozkwitają wcześnie i pięknie wyglądają, natomiast na kwiaty tulipana „Coleur Cardinal” trzeba czekać przez wiele tygodni.

bulb afbeelding  bulb afbeelding

Udostępnij tę stronę:
Do Wiadomości