1. Strona główna
  2. > Cebule kwitnące latem
  3. > Wiadomości
  4. > Cztery kroki do podziwiania piękna letnich kwiatów cebulkowych

Cztery kroki do podziwiania piękna letnich kwiatów cebulkowych

Każdy je zna, prawda? Kalijki etiopskie, dalie i lilie to rośliny cebulkowe kwitnące latem, które dzięki cudownym kwiatom nadadzą blasku twojemu ogrodowi. Obok tych najpiękniejszych roślin, warto poznać jeszcze tajemnicze kwiaty, takie jak lilia grzywiast

bulb afbeelding  bulb afbeelding

Krok 1 - wybór

Przejdź się po ogrodzie i poszukaj pustych miejsc. Zapamiętaj, jakiej wielkości kwiaty możesz na nich posadzić. Teraz nadeszła najbardziej przyjemna część. Pomyśl, który z kwiatów cebulkowych sprawi, że w ogrodzie zagości prawdziwa eksplozja kolorów. W witrynie www.bulb.com znajdziesz wiele odmian kwiatów cebulkowych. Gdy kupujesz kwiaty cebulkowe nie zapomnij dokupić także kompostu do ich pielęgnacji.

Krok 2 - baza: pełna i bogata

Przed posadzeniem roślin, wysyp kompost na rabatkę i umieść kwiaty w nowym miejscu. Kompost wzbogaca glebę, umożliwia szybki rozrost korzeni i jest składnikiem, który kwiaty uwielbiają.

Krok 3 - ćwiczenie pamięci

Łatwo zapamiętasz, kiedy posadzić kwiaty cebulkowe kwitnące latem. To właśnie ten ciepły wiosenny dzień, gdy masz ogromną ochotę wyjść do ogrodu. Możesz poczekać z posadzeniem kwiatów na ładną pogodę, nie później jednak niż do maja. Nie sadź ich bardzo głęboko, ponieważ do wzrostu potrzebują ciepła słonecznego. Górna warstwa gleby ogrzewa się najszybciej, a kwiaty uwielbiają, gdy jest ciepło.

Krok 4 - nawożenie

Po posadzeniu roślin, podlej je dużą ilością letniej wody, aby mogły zacząć się rozwijać. Gdy kwiaty już dobrze podrosły, dodaj trochę nawozu, (zmieszaj go z wodą w konewce) a w ogrodzie pojawi się jeszcze więcej kwiatów.

bulb afbeelding  bulb afbeelding

Wskazówki 

  • Kwitnące latem rośliny cebulkowe należy sadzić w kwietniu i maju.
  • Podziel kwiaty cebulkowe na grupy i posadź, a będą wyglądały jeszcze atrakcyjniej.

Czy wiesz, że... 

  • Kwiaty cebulkowe kwitnące latem są tak piękne, że przyciągają motyle? Zwłaszcza dalie to ulubione kwiaty motyli.
  • Rośliny cebulkowe można posadzić także w donicach. Wykorzystaj donice z otworami w dnie i przed wsypaniem kompostu, włóż do nich trochę keramzytu ogrodniczego lub potłuczonej ceramiki, aby umożliwić odpływ nadmiaru wody. 
Udostępnij tę stronę:
Do Wiadomości