1. Strona główna
  2. > Cebule kwitnące latem
  3. > Wiadomości
  4. > Bioróżnorodny ogród pełen letnich cebulek

Bioróżnorodny ogród pełen letnich cebulek

Czy wiesz, że możesz pomóc pszczołom i motylom? Owady te żywią się pyłkiem i nektarem, których niestety brakuje. Jeśli posadzisz w swoim ogrodzie letnie cebulki, dostarczysz im mnóstwo pożywienia.

Życie w ogrodzie

Wokół nas jest coraz mniej kwiatów i roślin, przez co w przyrodzie brakuje pyłku i nektaru. W rezultacie populacje pszczół i motyli maleją zarówno pod względem wielkości, jak i liczby gatunków. Letnie cebulki nie tylko sprawiają, że w ogrodzie jest mnóstwo kwiatów o różnych kolorach i zapachach, ale zwiększają również jego różnorodność biologiczną. Specjalne odmiany letnich cebulek, które wytwarzają dużo pyłku i nektaru, gwarantują pszczołom i motylom prawdziwą ucztę. W ten sposób pomagasz owadom, a Twój ogród zaczyna tętnić życiem.

Odmiany

Ważne jest, aby sadzone przez Ciebie letnie cebulki produkowały mnóstwo nektaru i pyłku, a motyle i pszczoły mogły z łatwością do nich dotrzeć i cieszyć się pysznym pożywieniem. Najlepsze odmiany to liatry (Liatris), dalie z otwartymi kwiatami, mieczyki abisyńskie (Gladiolus callianthus) i cynobrówki. Te letnie cebulki można zacząć sadzić, gdy tylko minie ryzyko przymrozków, aż do końca maja. Dzięki temu przez całe lato towarzyszyć Ci będą brzęczące pszczoły i fruwające dookoła motyle delektujące się pysznym pożywieniem.

221216_aangepast.jpg

210402_aangepast.jpg 212752_aangepast.jpg

Udostępnij tę stronę:
Do Wiadomości