1. Strona główna
  2. > Cebule kwitnące latem
  3. > Wiadomości
  4. > Stwórz biotop przy pomocy letnich cebulek

Stwórz biotop przy pomocy letnich cebulek

Jednym z trzech trendów ogrodniczych w tym roku jest „Zrównoważony biotop” (obok trendu „Ludzki dotyk” i „W centrum uwagi”). To idealny sposób, aby z niewielką pomocą letnich cebulek stworzyć w swojej zielonej oazie mały biotop, w którym rośliny i zwierzęta mogą żyć w harmonii.

Różnorodność biologiczna

Przyroda jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek dotąd. Ekologia znajduje się w centrum uwagi, a zrównoważony rozwój to ostatni krzyk mody. W małym biotopie, zwanym także ogrodem, obowiązuje szacunek dla przyrody, a różnorodność biologiczna odgrywa w nim kluczową rolę. Letnie cebulki są z tym nierozerwalnie związane, ponieważ pomagają zwiększać różnorodność biologiczną. Z łatwością odnajdują swoje miejsce w naturalnym ogrodzie, w którym flora i fauna wzajemnie się uzupełniają.

Żywy ogród

Odmiany letnich cebulek, które zwiększają różnorodność biologiczną, doskonale wpisują się w trend o nazwie „Zrównoważony biotop”. Idealnie sprawdzą się dalie o otwartych kwiatach, w których nektar i pyłek są łatwo dostępne, a także lilie (Lilium), mieczyki (Gladiolus), liatry (Liatris), krokosmie i warkocznice (Eucomis), ponieważ pszczoły i motyle je uwielbiają. Jeśli posadzisz te letnie cebulki, możesz się spodziewać, że Twój ogród wypełni brzęczenie i dźwięk 

trzepoczących skrzydełek.

Kolory

W zrównoważonym ogrodzie dominują naturalne żółto-zielone odcienie. Stwórz tę równowagę dzięki naturalnym materiałom i dodatkom w niebieskim i ceglanym kolorze, aby Twój ogród nabrał surowego charakteru. Korzystaj ze zrównoważonych produktów, które wytrzymają dłużej lub mogą zostać poddane recyklingowi. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby udało Ci się je pożyczyć! Letnie cebulki posadzone w grupach kolorystycznych doskonale komponują się w żywym ogrodzie.

247652_aangepast.jpg 247647_aangepast.jpg

247680_aangepast.jpg 247667_aangepast.jpg

Udostępnij tę stronę:
Do Wiadomości