1. Strona główna
  2. > Cebule kwitnące wiosną
  3. > Wiadomości
  4. > Kontakt z naturą we własnym biotopie

Kontakt z naturą we własnym biotopie

Nasz świat staje w obliczu coraz poważniejszych problemów związanych z klimatem, gospodarką odpadami, emisją CO2 i kwestiami społecznymi. Zmuszają nas one do nowego sposobu myślenia. Możemy bowiem przyczynić się do ich rozwiązania poprzez zwiększanie różnorodności biologicznej w naszym własnym ogrodzie. A czymże byłby ogród bez cebulek kwiatowych?

Realizując nasze zadanie

Stajemy się coraz bardziej świadomi tego, co dzieje się w społeczeństwie. Możemy potraktować tę czujność jako przebudzenie. Mamy otwarte oczy i zwracamy uwagę na zmiany, które należy wprowadzić. Świat przyrody ma w naszym życiu coraz większe znaczenie i dlatego chcemy go chronić. Kwiaty i rośliny zasługują na naszą uwagę. Nie możemy ich dłużej ignorować.

244642_aangepast.jpg

W harmonii

Konsumpcja bez ograniczeń i poczucia winy należy już do przeszłości. Zastępuje ją koncepcja zrównoważonego rozwoju, która ma prowadzić do świata, w którym interesy ludzi, środowiska i gospodarki traktowane są równie poważnie. Oznacza to, że staramy się, aby nasze ogrody były jak najbardziej różnorodne biologicznie. Najnowszy trend ogrodniczy polega na przekształceniu swojej zielonej oazy w minibiotop, w którym rośliny i zwierzęta mogą żyć i rozwijać się w harmonii.

Zwiększanie bioróżnorodności

Mały biotop (czyli inaczej Twój ogród) charakteryzuje się ogromnym szacunkiem dla środowiska naturalnego. Cebulki kwiatowe doskonale do niego pasują, ponieważ pomagają zwiększyć różnorodność biologiczną. Zaczynają realizować tę misję wczesną wiosną, kiedy reszta ogrodu wciąż śpi. Krokusy z dużymi kwiatami, zawilce wdzięczne, hiacynty, czosnek sztyletowaty i cebule ozdobne przyciągają mnóstwo owadów. Rośliny te zapewniają im bowiem nie tylko nektar i pyłki, ale także idealne schronienie.

244664_aangepast.jpg 244666_aangepast.jpg

Naturalna paleta kolorów

W ogrodzie, w którym panuje doskonała równowaga, ważną rolę odgrywają naturalne żółcie i zielenie. Bardziej wyrazisty efekt osiągniesz, używając rustykalnych materiałów i uzupełniając je o odcienie błękitu i czerwieni. Korzystaj ze zrównoważonych produktów, które wytrzymają dłużej lub mogą zostać poddane recyklingowi. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby udało Ci się je pożyczyć! Sadzenie cebulek kwiatowych w kolorystycznych grupach tworzy logiczną podstawę ogrodu, który jest zróżnicowany biologicznie.

244649_aangepast.jpg 244671_aangepast.jpg

Udostępnij tę stronę:
Do Wiadomości