1. Strona główna
  2. > Cebule kwitnące wiosną
  3. > Wiadomości
  4. > Pamiętaj: cebulki kwiatowe są idealnym dopełnieniem Twojego ogrodu

Pamiętaj: cebulki kwiatowe są idealnym dopełnieniem Twojego ogrodu

Cebulki kwiatowe sprawiają, że radość z własnego ogrodu jest jeszcze większa i trwa dłużej. Kwiaty cebulkowe zakwitają bardzo wcześnie, więc Twój ogród może być pełen kwiatów już od stycznia. Wciąż masz czas, aby posadzić je jesienią, zanim ziemia zamarznie. Cebulki potrzebują niskich temperatur, aby wyrosnąć i wypuścić piękne kwiaty.

Ciesz się nimi dłużej

Cebulki kwiatowe są tak popularne głównie ze względu na swój urok i obfitość. Występują także w wielu jaskrawych kolorach. Nic więc dziwnego, że wspaniale prezentują się w każdym ogrodzie. Na dodatek zaczynają czarować, gdy reszta ogrodu jeszcze śpi. Jeśli posadzisz cebulki kwiatowe, możesz mieć pewność, że kwiaty zaczną pojawiać się w Twoim ogrodzie już w styczniu, co oznacza, że wiosenny nastrój zagości w nim dużo wcześniej. Przygotowaliśmy specjalny harmonogram kwitnienia różnych odmian, w którym można sprawdzić, kiedy kwitną poszczególne cebulki.

225522_(1) aangepast.jpg  243066_aangepast.jpg  

Dodatkowa zaleta

Cebulki kwiatowe mają jeszcze jedną zaletę: doskonale dopasują się do już posadzonych roślin. Można je posadzić w dowolnym miejscu wśród innych roślin, a nawet na trawniku. A co z miejscami pod drzewami i krzewami? Cebulki kwiatowe nadają miejscom, w którym rosną byliny weselszy charakter. Sadzenie ich w grupach daje wyjątkowy efekt kolorystyczny. Jeśli chcesz uzyskać bardziej naturalny wygląd, posadź pojedyncze cebulki kwiatowe w kilku miejscach.

243155_aangepast.jpg  243349_aangepast.jpg

Sadzenie

Sadzenie cebulek kwiatowych to naprawdę duża przyjemność. Co więcej, dają doskonałą wymówkę, aby popracować w ogrodzie nawet późną jesienią. Pierwsze małe pędy wyłaniające się z ziemi będą przyjemnym zaskoczeniem już wczesną wiosną. To cudowne uczucie obserwować, jak cebulki kwiatowe posadzone pod ziemią wypuszczają pędy i zamieniają się we wspaniałe kwiaty. Oto trzy etapy sadzenia cebulek kwiatowych.

Udostępnij tę stronę:
Do Wiadomości