1. Strona główna
  2. > Cebule kwitnące wiosną
  3. > Wiadomości
  4. > Wymieszaj cebulki już teraz, żeby wiosną cieszyć się ich kolorowymi kwiatami

Wymieszaj cebulki już teraz, żeby wiosną cieszyć się ich kolorowymi kwiatami

Do wiosny co prawda jeszcze daleko, ale spróbuj już teraz wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać Twój wiosenny ogród lub balkon... Jak by wyglądał bez kwiatów cebulowych? Już najwyższy czas, żeby je posadzić! Mieszanka cebulek doda kwiatowej rabacie niezwykłego uroku. Pora więc zakasać rękawy, by wiosną móc cieszyć się mieszanką kwiatów w swoich ulubionych kolorach!

Wybierz kolory kwiatów

Tworząc mieszankę kwiatów cebulowych, nie bój się eksperymentować, na przykład z kolorami. Lubisz intensywne barwy? Postaw na ogniste pomarańcze, czerwienie i żółcie. Jeśli wolisz spektakularne połączenia kolorów, zdecyduj się na kontrasty: żółty i niebieski lub fioletowy i pomarańczowy. Z kolei jeżeli chcesz, aby rabata wyglądała spokojnie i harmonijnie, wybierz pastele. Możesz także wybrać różne odcienie tego samego koloru - na przykład od jasnego po bardzo ciemny róż. Wszystko zależy od tego, co lubisz. 

225633_aangepast.jpg  225458_aangepast.jpg

Ożyw swój ogród

Tworząc mieszankę cebulek, weź pod uwagę także kształt i wysokość kwiatów. Interesują Cię te nieco wyższe? Zdecyduj się na połączenie takich odmian jak kosaciec żyłkowany (Iris reticulata), kokorycz pełna (Corydalis solida), szafran Tommasiniego (Crocus tommassinianus) i szafirek (Muscari). Możesz także poeksperymentować z różnymi wysokościami. Wybierz czosnek olbrzymi (Allium giganteum), który będzie górował nad tulipanami (Tulipa). Warto również połączyć szachownicę cesarską (Fritillaria imperialis) z tulipanami; nawet jeśli będą miały one ten sam kolor, całkowicie różny kształt kwiatów sprawi, że będą się od siebie wyraźnie odróżniały. Innym rozwiązaniem jest mieszanka kwiatów cebulowych, które kwitną w różnym czasie. W takim przypadku można cieszyć się kwiatami przez całą wiosnę. 

225535_aangepast.jpg

Potrząśnij, rozsyp i zasadź

Aby uzyskać naturalny efekt, wrzuć różne cebulki do wiadra lub pojemnika. Następnie rozrzuć je na ziemi. Posadź je tam, gdzie upadną. Na opakowaniu znajdziesz informację o tym, jak głęboko posadzić każdą odmianę. Ogólna zasada mówi, żeby sadzić cebulki na głębokości trzy razy większej, niż wynosi ich wysokość. Oznacza to, że cebulkę, która ma 3 cm wysokości, należy posadzić na głębokości 9 cm. Wystająca część cebulki powinna być skierowana w górę (w przypadku małych cebulek nie jest to istotne). Krótko mówiąc: wymieszaj cebulki kwiatowe teraz i ciesz się nimi na wiosnę! 

225422_(1) aangepast.jpg

Porady

  1. Podaruj przygotowaną przez siebie mieszankę cebulek w prezencie; obdarowana nią osoba z pewnością pomyśli o Tobie wiosną. 
  2. Czy wiesz, że można kupić również gotowe mieszanki? 
  3. Różne cebulki posadzone w doniczce także dadzą wyjątkowy efekt. 

225429_aangepast.jpg  225462_aangepast.jpg

Udostępnij tę stronę:
Do Wiadomości