1. Strona główna
  2. > Cebule kwitnące wiosną
  3. > Wiadomości
  4. > Kwiaty cebulowe zwiastujące wiosnę

Kwiaty cebulowe zwiastujące wiosnę

Czy wiesz, że kwiaty cebulkowe są pierwszymi wiosennymi kwiatami w Twoim ogrodzie? Kiedy reszta roślin dopiero budzi się z zimowego snu, przebiśniegi i krokusy już wystawiają swoje jasne główki. Jeśli więc posadzisz kwiaty cebulkowe, na pewno nie przegapisz tego święta wiosny.

Powiew wiosny

Któż nie chce zacząć nowego roku od pożegnania monotonnej zimy, aby móc jak najszybciej cieszyć się kwiatami wiosny? Jeśli chcesz zobaczyć z bliska, jak się budzi wiosna, posadź w swoim ogrodzie kwiaty cebulkowe już teraz. W końcu jesień to idealny czas na sadzenie tych ogrodowych perełek. Cebulki tych kwiatów potrzebują chłodu zimy, aby już wczesną wiosną zakwitnąć w pełnej krasie.

209706_aangepast.jpg 209709_aangepast.jpg

Kwietny maraton

Często nie zdajemy sobie sprawy, że to kwiaty cebulkowe są pierwszymi zwiastunami wiosny. Przebiśniegi sygnalizują nadejście wiosny już w styczniu, a czosnek ozdobny jest z kolei wiosennym kwiatem, który zakwita najpóźniej. Jeśli odpowiednio dobierzesz odmiany, możesz liczyć na prawdziwy maraton kolorów, który potrwa aż do lipca. Skomplikowane? Wcale nie! Terminy kwitnięcia cebulek kwiatowych dokładnie określają, kiedy zakwitnie każda wiosenna odmiana. Musisz tylko wybrać kwiaty w swoich ulubionych kolorach.

Łączenie kolorów

Dobierając odpowiednią mieszankę cebulek kwiatowych, będziesz cieszyć się piękną ekspozycją wiosennych kwiatów bez przerwy przez długi czas. Najpierw włóż cebulki do dużego naczynia i wymieszaj ze sobą. Następnie rozrzuć je w miejscu, w którym chcesz je posadzić, a na końcu umieść je w glebie. Najważniejsze jest przy tym, aby je sadzić na głębokości trzykrotnie większej, niż wysokość samej cebulki.

225594-aangepast.jpg

225623-aangepast.jpg

226001-aangepast.jpg

Udostępnij tę stronę:
Do Wiadomości