1. Strona główna
  2. > Cebule kwitnące wiosną
  3. > Wiadomości
  4. > Ostatnia szansa! Posadź cebulki kwiatowe teraz i poczuj radość nadchodzącej wiosny

Ostatnia szansa! Posadź cebulki kwiatowe teraz i poczuj radość nadchodzącej wiosny

Zbliża się zima... To oznacza, że nadszedł czas sadzenia cebulek kwiatowych. Jeśli posadzisz cebulki kwiatowe przed pierwszymi przymrozkami, kolejnej wiosny ogród rozkwitnie tysiącami barw. Cóż może być przyjemniejszego?!

Przymrozki

Jesień to czas sadzenia cebulek kwitnących wiosną. Wyobraź sobie jesienny, rześki, słoneczny dzień, który idealnie nadaje się do pracy w ogrodzie. To właściwy czas na drobne porządki, sadzenie cebulek kwiatowych i dalsze rozkoszowanie się słońcem z filiżanką ulubionej kawy. Ale pewne jest, że przymrozki są coraz bliżej, dlatego trzeba działać szybko. Wyjdź do ogrodu, posadź cebulki kwiatowe i szybko wracaj!

213308-aangepast.jpg

Wiosenna radość

Nagrodę za natychmiastowe działanie otrzymasz wiosną. Gdy pojawią się pierwsze zielone pędy, poczujesz w sobie energię. To wiosenna radość! Nie będziesz długo czekać na zakwitnięcie pierwszych pąków. Jeśli posadziłeś cebulki kwiatowe ostatniej jesieni, teraz możesz czerpać prawdziwą radość z przebywania w ogrodzie.  Te wszystkie kolory i zapachy to uczta dla zmysłów.

221771-aangepast.jpg  220401-aangepast.jpg

223481-aangepast.jpg  212152-aangepast.jpg

Wyjdźmy do ogrodu

Sadzenie cebulek kwiatowych to przyjemna, lekka praca, przy której pomocne będą dzieci lub wnuki. Przebywasz w ogrodzie na świeżym powietrzu, a dzieci uczą się jak działa przyroda i czerpią z tego mnóstwo radości. Jak taka mała brązowa cebulka przemienia się w duży, piękny kwiat? Dzieci nigdy nie przestają się zachwycać tym małym cudem.

217070-aangepast.jpg  217140-aangepast.jpg

216744-aangepast.jpg  211123-aangepast.jpg

W oczekiwaniu

Nadal jest jesień. Przyroda wciąż przygotowuje się na swój wielki finał, zanim zapadnie w zimowy sen.  Czy wyobrażałeś sobie, które kolory chcesz zobaczyć, gdy zima przeminie?

  1. Pierwszy, spokojny kontakt z wiosną zapewnią cebulki kwiatowe kwitnące na biało. Dobrymi przykładami będą tulipany kwitnące na biało (Tulipa), hiacynty (Hyacinthus) i wiosenne gwiazdy (Ifejon) oraz kwitnące na biało szachownice kostkowate (Fritillaria meleagris), szafirki (Muscari) i zawilce gajowe (Anemone nemorosa).
  2. Połączenie błękitów będzie również wyglądało pogodnie i orzeźwiająco. A co myślisz o śnieżniku (Chionodoxa), zawilcach (Anemone), puszkiniach (Puschkinia scilloides) i cebulicach syberyjskich (Scilla siberica)?
  3. Czy możesz wykorzystać jasne, żywe kolory, gdy zima zmieni się w wiosnę? Jeśli tak, wybierz mieniący się żółty: narcyzy (Narcissus), tulipany (Tulipa),  szachownicę cesarską (Fritillaria imperialis) i wcześnie kwitnący rannik (Eranthis).
  4. Nadal niezdecydowany? Zatem wybierz ładną, wesołą mieszankę – to także dobry pomysł jeśli chcesz, aby twój ogród wyglądał naturalnie. Pomieszaj i dopasuj!

Rady

  • Posadź cebulki kwiatowe, które mają różne okresy kwitnienia. To sprawi, że będzie można podziwiać rozkwitające, wiosenne cebulki w ogrodzie miesiąc po miesiącu.
  • Posadź cebulki kwiatowe w kilku donicach i pojemnikach. Wczesną wiosną możesz umieścić je w miejscu łatwo widocznym z wnętrza domu. 
  • Sadząc cebulki kwiatowe, spróbuj uformować z nich kształt serca albo uśmiechu. Ostre, wyraźne linie można utworzyć wybierając krótkie odmiany, takie jak krokusy. Można także stworzyć z nich kształt liczby, litery lub nawet całego imienia.

221780-aangepast.jpg  221769-aangepast.jpg

221767-aangepast.jpg  210779-aangepast.jpg

Udostępnij tę stronę:
Do Wiadomości