1. Strona główna
  2. > Cebule kwitnące wiosną
  3. > Wiadomości
  4. > Nepřišlo vám někdy divné, že když jaro sotva začalo, některé zahrady už hrají barvami?

Nepřišlo vám někdy divné, že když jaro sotva začalo, některé zahrady už hrají barvami?

Czy kiedykolwiek czułeś się nieco zazdrosny o te jasnokolorowe ogrody, które widujesz, gdy tylko nadchodzi wiosna? Wszystkie te zielone liście jeszcze się pojawią, ale sąsiedzi już korzystają z uroków ogrodu pełnego kolorów. Jak to zrobili? To proste: posadzili cebulki kwiatowe już teraz.

Ostatnie promienie jesiennego słońca

Możesz wierzyć lub nie, ale nie musisz zimą pracować w ogrodzie, aby wczesną wiosną podziwiać przepiękne kolory w ogrodzie. Kwiaty cebulkowe należy sadzić zdecydowanie wcześniej - jesienią. Potrzebują one niskich temperatur, aby rosnąć i wytwarzać kwiaty. Gdy na zewnątrz robi się chłodno, ale nie jest jeszcze zbyt zimno, aby korzystać z ostatnich promieni słońca, wtedy jest idealny czas na sadzenie kwiatów cebulkowych. Wszystko co musisz zrobić później to schować się w ciepłym pomieszczeniu i oczekiwać na eksplozję kolorów w ogrodzie. Bułka z masłem!

Przyjemność od stycznia do lipca

Czy wiesz, że pierwsze cebulki kwiatowe rozkwitają już w styczniu? To wtedy przebiśniegi rozpoczynają sezon cebulek kwiatowych. W lutym kwitną białe, purpurowe i żółte szafrany oraz śnieżnik (Chionodoxa) w kolorze błękitu kobaltowego. Następnie pojawiają się inne odmiany cebulek kwiatowych, które kwitną w lecie. Ostatnie kwitnące rośliny to czosnek ozdobny kwitnący w lipcu. 

219603A.jpg  222453A.jpg

44768A.jpg  223428A.jpg

 

Sadzenie kwiatów cebulkowych w 4 krokach

Lato się skończyło, robi się coraz chłodniej, a ogród jest prawie gotowy na zimę. Idealnym czasem na sadzenie kwiatów cebulkowych to październik do końca grudnia. Ale jak to zrobić? Może się to wydawać skomplikowane, ale można to zrobić w zaledwie czterech krokach.

  1. Najpierw spulchnij glebę łopatką w miejscu, w którym zamierzasz posadzić kwiaty.
  2. Zrób dołek łopatką lub sadzarką do cebulek
  3. Posadź w nim kwiaty cebulkowe, tak aby szpiczasta strona była skierowana do góry, a zaokrąglona w dół. Zachowaj między cebulkami odległość równą trzykrotności średnicy cebulki i sadź je na głębokości równej trzykrotności jej wysokości.
  4. Zasyp otwór wcześniej wykopaną glebą i delikatnie ją uklep.

 219196A.jpg

Rady i triki

  • Posadź kwiaty cebulkowe przed pierwszymi przymrozkami. Śnieg nie jest żadnym problemem dla kwiatów cebulkowych, a właściwie izoluje je i chroni przed niskimi temperaturami.
  • Czy wiesz, że kwiaty cebulkowe można także sadzić w warstwach? W ten sposób można uzyskać kolejne kwitnienie w jednym miejscu w ogrodzie lub donicy. Nazywa się to „sadzenie warstwowe”
  • Kwiaty cebulkowe z łatwością wyrosną także w donicach. W tym przypadku ważne jest, aby donica była wystarczająco głęboka i miała otwór w dnie, umożliwiający odpływ nadmiaru wody. Następnie upewnij się, że ziemia w donicy jest wilgotna, aby zapobiec wysychaniu cebulek kwiatowych.
Udostępnij tę stronę:
Do Wiadomości