1. Strona główna
  2. > Cebule kwitnące latem
  3. > Wiadomości
  4. > Hermannshof: najpiękniejszy ogród z cebulkami kwiatowymi

Hermannshof: najpiękniejszy ogród z cebulkami kwiatowymi

Uwaga miłośnicy ogrodu! Szukacie sposobów wykorzystania cebulek kwiatowych inspirując się wyjątkowym, kilkusetletnim ogrodem? Tysiące wiosennych cebulek kwiatowych kwitnących w Schau- und Sichtungsgarten Hermannshof daje mnóstwo pomysłów na dobry początek realizacji własnych pomysłów.

Działanie cebulek kwiatowych w rozkwicie

Ukryty za starymi drzewami i żywopłotami na obrzeżach starego miasta Weinheim, znajduje się ogród znany jako Schau- und Sichtungsgarten Hermannshof. Do ogrodu można bezpłatnie wejść przez wiele bramek. Hermannshof mieści się na niespełna dwu hektarach, a jego nasadzenia są absolutnie niesamowite. Kolorowe tulipany kwitną tutaj pod starymi drzewami i ponad słonecznymi przestrzeniami. Oprócz setek odmian tulipanów, można również rozkoszować się żonkilami, irysami, szachownicami kostkowymi, hiszpańskimi dzwonkami, kamasjami i wieloma innymi rodzajami cebulek kwiatowych. Bogactwo kolorów w ogrodzie od wielu wieków dostarcza wielu inspiracji.

222361.jpg  222398.jpg

Inspirujące połączenia cebulek kwiatowych

Schau- und Sichtungsgarten Hermannshof to różne ogrody obsadzone inspirującymi połączeniami cebulek kwiatowych. Efekt jaki widzimy wśród cebulek kwiatowych jest wyjątkowy sam w sobie, ale umieszczenie ich pośród drzew i innych roślin tworzy spektakularny widok. Efekty monochromatyczne tworzone przez te same kolory w różnych odcieniach zapewniają wspaniałe wrażenia. Być może najbardziej oczywistym przykładem tego jest nasadzenie białych żonkili wraz z białokwitnącymi drzewami. Jeśli masz kwitnące drzewo w ogrodzie, zasadź żonkile w tym samym kolorze i otrzymasz podobny efekt. Inne pomysły, jakie możesz wykorzystać w domu to zasadzenie tulipanów w różnych kolorach na dużym obszarze lub wielu rodzajów cebulek kwiatowych o barwie różowej, fioletowej i białej.

222296.jpg  222314.jpg

Zaledwie kilka czy setki?

Plantacja, na której jest duża liczba cebulek kwiatowych zapiera dech w piersiach, ale żeby uzyskać wyjątkowy efekt nie zawsze trzeba posadzić setki kwiatów. Zaledwie kilka imponujących cebulek kwiatowych, takie jak fioletowy psiząb (Erythronium), szachownica kostkowata (Fritillaria meleagris), kamasja (Camassia), narcyzy (Narcissus) lub niezwykle kolorowe tulipany uczynią Twój ogród pięknym, jak na zdjęciu. Jak się okazuje, każdy z nich ma swoje unikalne cechy, które czynią je perełkami w ogrodzie.

222324.jpg  222384.jpg

222375.jpg  222339.jpg

222367.jpg  222313.jpg

222363.jpg  222358.jpg

Udostępnij tę stronę:
Do Wiadomości