1. Strona główna
  2. > Cebule kwitnące latem
  3. > Wiadomości
  4. > Osobisty akcent kolorystyczny, dzięki letnim kwiatom cebulkowym

Osobisty akcent kolorystyczny, dzięki letnim kwiatom cebulkowym

Każdy właściciel ogrodu marzy, aby latem jego ogród był pełen zachwycających kwiatów. Można spełnić to letnie marzenie sadząc rośliny cebulkowe wiosną, która jest do tego najbardziej odpowiednią porą. Rośliny cebulkowe kwitnące latem dodadzą ogrodowi osobistego akcentu kolorystycznego. Inspiracją może być paleta barw w odcieniach pomarańczowym, pogodnej bieli, odświętnego różu i luksusowego fioletu. Który kolor wybrać?

Słoneczny pomarańczowy

Pomysłem na stworzenie niebanalnego ogrodu, wyglądem przypominającego stworzony przez naturę, będzie posadzenie roślin cebulkowych kwitnących latem o kwiatach w kolorze ochry i odcieniach ziemi. Jeszcze bardziej wyjątkowy efekt można uzyskać, łącząc ze sobą kilka odmian roślin cebulkowych w tych kolorach, np. krokosmię, lilie, sparaksis i dalie w różnych odcieniach.

bulb afbeelding   bulb afbeelding

Pogodna biel

Ogród to miejsce, w którym smakujemy życie i relaksujemy się. Paleta pogodnych odcieni bieli będzie świetnie nadawać się do stworzenia nastroju spokoju, pozwalającego na zanurzenie się we własnych myślach, odprężenie i odpoczynek. Wystarczy wybrać lilie, błonczatki, dalie, zawilce i mieczyki - wszystkie w bieli.

bulb afbeelding  bulb afbeelding

Odświętny róż

Życie powinno być radosne, więc cieszmy się nim. Kwiaty cebulkowe o różowym kwiatostanie rozświetlą ogród i sprawią, że poczujesz się we właściwym miejscu. Połączenie różowych mieczyków, dalii i lilii to gwarancja odświętnego nastroju.

bulb afbeelding  bulb afbeelding

Luksusowy fiolet

Fiolet to połączenie ciepłej czerwieni i zimnego błękitu. Zestawienie tych dwóch intensywnych barw tworzy odcień, który często kojarzymy z luksusem. Czy chcesz, aby w twoim ogrodzie zagościła atmosfera luksusu? Spróbuj połączyć fioletowe mieczyki, zawilce, czosnek, kalie i liatrę. 

bulb afbeelding  bulb afbeelding

 

Udostępnij tę stronę:
Do Wiadomości