1. Strona główna
  2. > Cebule kwitnące latem
  3. > Wiadomości
  4. > Kwiaty cebulkowe podkreślają Twój specyficzny styl

Kwiaty cebulkowe podkreślają Twój specyficzny styl

Masz już przepiękny ogród, urządzony w wyjątkowym własnym stylu. Czy jest on elegancki i uporządkowany, czy urządzony w sposób niepowtarzalny lub po prostu bardzo przytulny i zapraszający, właściwie jest to już ustalone. Zatem, co teraz? Sadząc rośliny cebulkowe, sprawisz, że ogród będzie jeszcze bardziej atrakcyjny! Jak rośliny cebulkowe mogą uatrakcyjnić wygląd starannie dobranego przez Ciebie stylu ogrodu? Przedstawiamy kilka wskazówek, dzięki którym można upiększyć ogród roślinami cebulkowymi, bez względu na jego styl.

Elegancki i uporządkowany

Ogród ten cechują proste linie i gładkie powierzchnie, minimalna paleta kolorów i niewiele elementów dekoracyjnych. Ogród nie zawiera wielu dodatków, ponieważ podstawą jest jego uporządkowany wygląd. Zbyt wiele elementów może jedynie rozpraszać. Takie właśnie miejsce nazywamy eleganckim i uporządkowanym ogrodem. W tego rodzaju ogrodach można stworzyć harmonię pomiędzy domem i ogrodem, dobierając kwiaty cebulkowe w odpowiednim kolorze, kształcie i liczbie. W przypadku domu z białą elewacją, rośliny cebulkowe w kolorze białym stworzą piękne wrażenie jedności między domem i ogrodem. Mieczyki i agapanty to wysokie kwiaty cebulkowe kwitnące latem. Imponująco wysokie, gęsto zasadzone łodygi mieczyka podkreślą piękno architektonicznego stylu domu. 

bulb afbeelding

Cichy luksus

Ogród ten jest oazą spokoju i zapewnia uczucie luksusu oraz komfortu. Jest miejscem do relaksu i miłego spędzenia wolnego czasu. To jest to, co nazywamy stylem luksusowego spokoju. Betonowe ściany i drewniane postarzone przez pogodę powierzchnie tarasu, z połyskami miedzi to idealne składniki takiej atmosfery. Aby zwiększyć to uczucie spokoju, wykorzystaj kwitnące latem kwiaty cebulkowe w podobnych naturalnych odcieniach: ciepłej czerwieni dalii, głębokiej czerwieni lilii i ciepłego różu lilii grzywiastych. Do tak luksusowego wyglądu dodaj miedziane i brązowe donice, przyozdobione wyjątkowymi wzorami geometrycznymi.

bulb afbeelding  bulb afbeelding

Ładne i przytulne

Każdy z kolorów stworzy wyjątkowy nastrój, a im więcej kwiatów tym lepiej. Każdy, kto lubi wiele kolorów i zapachów, doświadczy przyjemności dzięki kombinacji różnych roślin cebulkowych. Niektóre połączenia sprawią, że ogród nabierze wyjątkowo zachęcającego wyglądu. Dla stworzenia jednolitego klimatu, ważne jest wybranie harmonijnych barw. Dobrym przykładem będą kwitnące latem kwiaty cebulkowe w kolorach fioletowym i różowym. Jaskrawe fioletowe mieczyki będą wyglądać imponująco, gdy posadzi się je z fioletowymi zawilcami, różowymi daliami i białymi liliami grzywiastymi. Wysokie pomarańczowe łodygi pustynnika tworzą piękną kompozycję z pomarańczowymi daliami.

bulb afbeelding  bulb afbeelding

Udostępnij tę stronę:
Do Wiadomości