1. Strona główna
  2. > Cebule kwitnące latem
  3. > Wiadomości
  4. > Czas na letnie rośliny cebulowe, które pięknie się nam odwdzięczają!

Centra ogrodnicze są teraz pełnie kwitnących latem roślin cebulowych. Nawet supermarkety i markety budowlane mają ładny wybór. Nie czekaj więc zbyt długo. To już pora, aby wybrać właściwe cebule, które dodatkowo ubarwią Twój letni ogród.
Letnie rośliny cebulowe można nabyć w wielu odmianach i rozmiarach. Niektóre są idealne do sadzenia w doniczkach, inne idealnie się sprawdzają na obrzeżach ogrodów. Wszystkie mają jedną wspólną cechę: potrafią wytrzymywać niewielkie przygruntowe przymrozki. Poczekaj więc chwilę i zasadź je.

Olśniewające kolory

Kwitnące latem rośliny cebulowe są znane ze swoich fantastycznych barw, więc ich wybór na obrzeża ogrodów latem nie jest trudny. Występują w wielu wysokościach i mają kwiaty o wielu kształtach oraz barwach. Sadzenie ich między istniejącymi roślinami jest również łatwe. A przede wszystkim lato to czas, gdy nawet zupełnie niepasujące do siebie barwy pięknie się zgrywają - jak na łące pełnej dzikich kwiatów. Czas rozpocząć lato!

bulb afbeelding  bulb afbeelding

Sposób sadzenia

 

  • Kwitnące latem rośliny cebulowe należy sadzić w kwietniu i maju.
  • Kwitnące latem rośliny cebulowe wolą miejsca nasłonecznione.
  • Przed sadzeniem, rozluźnij glebę grabiąc ją i usuń chwasty oraz kamyki. Cebule sadź ostrożnie - bez wpychania ich do gleby - ostrym zakończeniem skierowanym do góry.

bulb afbeelding  bulb afbeelding

Udostępnij tę stronę:
Do Wiadomości